ПрАТ "КОНОТОПСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ"

Код за ЄДРПОУ: 00379614
Телефон: 0544761443
e-mail: hleb@khk.pat.ua, 1khk@ukr.net
Юридична адреса: 41600 Україна, Сумська обл., м. Конотоп, вулиця Генерала Тхора, будинок 104.
 

Річний звіт за 2012 рік

12. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Пiдприємство було створене в 1933 роцi. В 1976 роцi був реконструйований хлiбний цех. Здiйснена реконструкцiя: у 1981 - 1984 рр. було збудовано склад безтарного зберiгання борошна, булочний та кондитерський цехи, експедицiю. За останнi 10 рокiв були введенi: Лiнiя № 1 з подовою пiччю БН-25 - по виробництву житньо-пшеничного хлiба. Лiнiя № 2 з подовою пiччю БН-25 - по виробництву пшеничного хлiба та батону. Лiнiя № 3 з подовою пiччю БН-25 - по виробництву житньо-пшеничного хлiба. На сьогоднiшнiй день виробнича потужнiсть пiдприємства - 20 т/добу.
З метою виконання вимог Закону України "Про акцiонернi товариства" загальними зборами акцiонерiв ВАТ "Конотопський хлiбокомбiнат" вiд 12.04.2011 року було прийнято рiшення про змiну найменування на приватне акцiонерне товариство "Конотопський хлiбокомбiнат", затвердженi нова редакцiя Статуту та внутрiшнi положення Товариства.
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом ПрАТ "Конотопський хлiбокомбiнат являє собою сучасне пiдприємство Мiнiстерства агропромислового комплексу. Основнi цехи: хлiбний, булочний, кондитерський. Допомiжнi цехи: парокотельна, компресорна, ремонтно-технiчна майстерня, гараж.
Організаційна структура Підприємства:
1. Голова Правління:
1.1.Виконавчий директор
1.1.1.Начальник відділу постачання
1.1.2.Начальник відділу збуту
1.1.2.1.Менеджери
1.1.3.Старший механік по автотранспорту
1.1.3.1.Механік по випуску та ремонту автотраспорту
1.1.4. Начальник відділу кадрів
1.1.5. Юрисконсульт
1.2.Головний інженер
1.2.1.Начальник виробничої лабораторії
1.2.1.1.Інженер-лаборант
1.2.1.2 Технік-технолог
1.2.2.Завідуючий виробництвом
1.2.3.Заступник головного інженера
1.2.4.Інженер з якості
1.3. Секретар керівника
1.4.Інженер з ОП
1.5. Заступник керівника по фінансово-економічній роботі
1.5.1.Головний бухгалтер
1.5.1.1. Заступник головного бухгалтера
1.5.1.1.1.Бухгалтери
1.5.2.Головний економіст
1.5.2.1.Інженер по організації і нормуванню праці
Органи управління Товариства:
-загальні збори акціонерів;
-наглядова рада (5 осіб);
-правління (5 осіб);
-ревізор.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiй з боку третiх осiб не поступало.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) На пiдприємствi дiє облiкова полiтика згiдно з законом України вiд 16.07.99 р. № 996 "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" i вiдповiдно до положень (стандартiв) бухгалтерського облiку. Одиницею запасiв в цiлях бухгалтерського облiку вважається вид запасiв. Придбанi (отриманi) запаси зараховуються на баланс за собiвартiстю, визначеною вiдповiдно до П(С)БО 16. Витрати вiдображаються в балансi одночасно з доходами, для отримання яких вони понесенi. Прийнято цiновий критерiй для визначення малоцiнних i швидкозношувальних предметiв. Нарахування амортизації основних засобів здійснювати прямолінійним методом.
Текст аудиторського висновку Висновок незалежного аудитора складено для управлінського персоналу Приватного акціонерного товариства "Конотопський хлібокомбінат" (надалі - Товариство) для подачі до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
В якості аудиторів нами, Товариством з обмеженою відповідальністю "Аудиторською компанією "Аверс", яке здійснює свою діяльність в відповідності з Законом України "Про аудиторську діяльність" на підставі Свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів № 4170, виданого Аудиторською Палатою України 26 червня 2008 року, в особі директора - незалежного аудитора Замятіної Вікторії Вікторівни, (сертифікат аудитора серія А № 006397, виданий рішенням АПУ № 189/2 від "24"квітня 2008 року, строком дії до "24"квітня 2018 року, згідно договору № 107 від 21 лютого 2013р., проведено аудит прикладеної фінансової звітності Приватного акціонерного товариства "Конотопський хлібокомбінат".
Код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України: 00379614.
Місцезнаходження товариства: 41600, Сумська обл., місто Конотоп, вул.. Генерала Тхора, 104.

Опис аудиторської перевірки.
Аудит фінансової звітності Приватного акціонерного товариства "Конотопський хлібокомбінат" , що додається і яка включає баланс станом на 31 грудня 2012 року (форма 1), звіт про фінансові результати (форма 2), звіт про рух грошових коштів (форма 3), звіт про власний капітал (форма 4) приміток до річної фінансової звітності (форма 5) за 2012 рік проведено у відповідності до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, прийнятих Аудиторською палатою України в якості Національних стандартів аудиту та "Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)", затверджених рішенням ДКЦПФР № 1360 від 29 вересня 2011 р.

Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність.
Управлінський персонал в особі Голови правління - Повидиш Валентини Федорівни, з правом першого підпису, і головного бухгалтера - Білан Лідія Михайлівна, з правом другого підпису, несе відповідальність за складання і достовірне подання цієї фінансової звітності, що надає достовірну та справедливу інформацію відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки, вибір та застосування облікової політики, а також облікових оцінок, які вiдповiдають обставинам.

Відповідальність аудитора.
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо названої фінансової звітності на основі результатів проведеного аудиту. Аудиторами аудиторської фірми аудит проведено у відповідності до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, прийнятих Аудиторською палатою України в якості Національних стандартів аудиту, з врахуванням норм Цивільного і Господарського кодексів України, Законів України "Про аудиторську діяльність", "Про акціонерні товариства", "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", та "Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)", затверджених рішенням ДКЦПФР № 1360 від 29 вересня 2011 р, які вимагають дотримання відповідних етичних принципів та щоб планування і проведення аудиту було спрямоване на одержання обґрунтованої впевненості щодо відсутності у фінансовій звітності суттєвих помилок та викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів стосовно сум та розкриття інформації у фінансовій звітності на підставі судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок помилок та шахрайства. Здійснюючи оцінки цих ризиків аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються підготовки та достовірного представлення фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають стану контролю, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю товариства.
Проведено оцінку відповідності застосованих облікових політик і прийнятність облікових оцінок, здійснених управлінським персоналом та здійснено оцінку загального подання фінансової звітності.
На нашу думку, результати аудиту є достатньою вагомою підставою для висловлення обґрунтованої думки щодо фінансової звітності.

Підстава для висловлення умовно-позитивної думки.
Концептуальною основою фінансової звітності, яку використано для підготовки фінансової звітності, є законодавство України.
Ми не спостерігали за інвентаризаціями активів станом на 1 жовтня 2012 року, оскільки ці дати передували нашому призначенню аудиторами Товариства та через обмеження в часі. Вказану процедуру виконувала інвентаризаційна комісія Товариства, якій ми висловлюємо довіру, згідно вимог МСА. Нами були виконані процедури, які обґрунтовують думку, що ці активи та зобов'язання наявні.
На думку аудитора, отримані аудиторські докази є достатньою та відповідною основою для висловлення умовно-позитивної аудиторської думки, за виключенням вищевказаних зауважень, про відповідність дійсного фінансового стану результатів діяльності Товариства за 2012 рік.

Умовно-позитивна думка.
На нашу думку, за винятком впливу на фінансові звіти питань, які відображені вище, фінансова звітність справедливо і достовірно відображає в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан товариства станом на 31 грудня 2012 р., результат діяльності за 2012 рік, і складена відповідно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-ХІУ і Положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Вiдповiдно до сформованих планів обсягів діяльності поточного року товариство має намір продовжувати свою діяльність на безперервній основі.

Звіт щодо перевірки інформації, висловлення думки щодо якої передбачено "Вимогами до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)" затвердженими рішенням ДКЦПФР № 1360 від 29 вересня 2011 р.
Відповідність вартості чистих активів вимогам чинного законодавства.
Аудитором був проведений аналіз наведеного у річному звіті товариства розрахунку вартості чистих активів станом на 31.12.2012р. , який відповідає вимогам законодавства. Різниця між розрахунковою вартістю чистих активів станом на 31.12.2012 року i статутним капіталом станом на 31.12.2012 року, становить + 3226 тис. грн. Різниця між розрахунковою вартістю чистих активів станом на 31.12.2012 року та скоригованим статутним капіталом станом на 31.12.2012 року становить + 3226 тис. грн.
Чисті активи товариства в 14,7 разів перевищують статутний капітал.
Вимоги частини третьої статті 155 Цивільного кодексу України дотримані, зменшення статутного капіталу приватного акцiонерного товариства не вимагається.

Наявність суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю.
Проведеним тестуванням відповідності інформації, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до НКЦПФР разом з фінансовою звітністю та інформації, розкритій в фінансовій звітності, перевіреній аудиторами, суттєвих невідповідностей не виявлено.

Виконання значних правочинів (10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності).
Здійснення правочинів, які перевищують 10% вартості активів Товариства за даними останньої фінансової звітності (більше 433,6 тис. грн.) в звітному періоді, в процесі аудиту фінансової звітності не встановлено.

Стан корпоративного управління, у тому числі стан внутрішнього аудиту
Виконанням аудиторських процедур щодо стану корпоративного управління, в т.ч. внутрішнього контролю, з метою отримання доказів відповідності нормам Закону України "Про акціонерні товариства" системи корпоративного управління товариства та подання інформації про стан корпоративного управління встановлено, що:
Органи управління товариства сформовані відповідно до Статуту та внутрішніх положень товариства, затверджених загальними зборами акціонерів.
В звітному періоді управління товариством здійснювалось загальними зборами акціонерів, наглядовою радою та правлінням товариства.
Внутрішній контроль за діяльністю товариства здійснювався ревізором.
Результати виконаних процедур щодо стану корпоративного управління дають вагому підставу висловити думку, що прийнята та функціонуюча система корпоративного управління відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства".
Інформація про стан корпоративного управління, яка наведена у річному звіті емітента, складена відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 р. (зі змінами).
Приватним акціонерним товариством "Конотопський хлібокомбінат" від ПАТ "Національний депозитарій України" 24.07.2012 року отримано інформаційну довідку "Щодо інформації про акціонерів, які володіють 10% та більше відсотками статутного капіталу емітента" (вх. № 91 від 24.07.2012). Згідно даних довідки відбулися зміни у системі реєстру Товариства: пакет власника акцій юридичної особи - Відкритого акціонерного товариства "Закритий недеверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Каскад-Інвест" (код:35676886, місцезнаходження: 01032 м. Київ, вул.Саксаганського, буд.115-а), зменшився з 446000 шт. голосуючих акцій, що становить 50,9753 відсотків статутного капіталу емітента, до 0 шт. голосуючих акцій, та становить 0 відсотків голосуючих акцій статутного капіталу емітента.
Пакет власника акцій юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Конотопагро" (код: 36613565, адреса: 01133, Україна, м. Київ, вул. Щорса, буд.44-Г) збільшився з 0 штук голосуючих акцій на 446000 шт. голосуючих акцій, що становить 50,9753 відсотків статутного капіталу емітента та став 446000 шт. голосуючих акцій, що становить 50,9753 відсотків статутного капіталу ПрАТ "Конотопський хлібокомбінат".
Повідомлення про виникнення особливої інформації Товариством оприлюднене в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 25.07.2012 року, розміщено на власній сторінці в мережі Інтернет www.khk.pat.ua , опубліковано в офіційному друкованому виданні Комісії, газеті "Бюлетень. Цінні папери України" від 26.07.2012р. №140 (1393), тобто розкрито своєчасно та в повному обсязі у відповідності до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. №1591 (зі змінами)
Ідентифікації та оцінки аудитором ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства.
При проведенні ідентифікації та оцінки аудиторських ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства (МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності") не виявлено обставин, що свідчать про можливість шахрайства. За результатами перевірки були отримані достатні та вiдповiднi докази для висловлення аудиторської думки щодо пред`явленої фінансової звітності. Думка аудитора щодо повного комплекту фінансової звітності відповідно до Міжнародного стандарту аудиту № 700 "Формування думки та надання звіту щодо фінансової звітності": за результатами проведеного аудиту вважаємо, що надана для перевірки фінансова звітність ПрАТ "Конотопський хлібокомбінат" за 2012 рік в усіх суттєвих аспектах достовірно та повно розкриває фінансову інформацію про реальний склад та розмір активів, зобов`язань.
Вiдповiдно до сформованих планів обсягів діяльності поточного року товариство має намір продовжувати свою діяльність на безперервній основі.

Основні відомості про аудиторську фірму.
Найменування: Товариство з обмеженою відповідальністю "Аудиторська компанія "Аверс" (далі - ТОВ "Аудиторська компанія "Аверс"). Ідентифікаційний код ЄДР 35742424. Запис в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб № 16321020000006489 про реєстрацію підприємства внесено Виконавчим комітетом Сумської міської ради 14.04.2008 р. Свідоцтво про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів від 26.06.2008 р . № 4170, свідоцтво чинне до 26.06.2013 р. Свідоцтво про внесення до реєстру аудиторів та аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, що здійснюють діяльність на ринку цінних паперів № 878 серія АБ 000804. Строк дії свідоцтва з 06.10.2008 року до 26.06.2013 року.
Місце знаходження аудиторської фірми: м. Суми, проспект М.Лушпи 40 оф. 59. Телефон 0504071135.

Основні відомості про умови договору про проведення аудиту
Згідно з договором № 107 від 21.02.2013 р. ТОВ "Аудиторська компанія "Аверс" провела аудит фінансової звітності ПрАТ "Конотопський хлібокомбінат" станом на 31.12.2012 р. Аудиторська перевірка товариства проводилась в період з 21.02.2013 р. по 19.04.2013 р.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основним видом діяльності підприємства є виробництво хлібобулочних та кондитерських виробів. В даний час на підприємстві виробляється широкий асортимент хлібобулочної продукції в т. ч. хліба - 16 видів, батони та здобні вироби - 33 вида, сухарні вироби - 2 вида, бараночні вироби 3 - вида, кондитерські вироби - 10 видів продукції. Обсяги виробництва хлібобулочної продукції підприємство планує згідно заявок торгівельних організацій. Середньодобовий випуск за 2012 рік складає 13,25 тонн за добу. Коефіцієнт використання виробничих потужностей становить 44,2 %.
Підприємство реалізує продукцію в межах міста Конотоп та Конотопського району.
Основнимиь оптовими споживачами хлібобулочних виробів є : ФОП Антонік А.Д., ФОП Кірей С.В., ТОВ "Фора", ТОВ "АТБ - маркет",ФОП Борисенко О.В., ФОП Ткач К.І., ФОП Назаренко І. М., ФОП Бурдюг О. Г., ФОП Ярмош В.А., ФОП Панченко І.В.,ФОП Заводчикова О.В.
Основною сировиною хлібопекарського виробництва є борошно пшеничне та житнє. Основними постачальниками борошна є: ФОП Андрущенко Н. І, ФОП Придуха О. М., ТОВ "Конотопський елеватор".До допоміжної сировини відносяться всі інші продукти, що використовуються в хлібопеченні, а саме, дріжджі, сіль, цукор, яйця, олія рослинна, маргарин, молоко,солод, патока та ін. Допоміжну сировину постачають: ТОВ "Владлен", ТОВ "Оліус", ТОВ Добробут", ТОВ "Агролайн трейд". Ці постачальники займають бiльше 10% в загальному об"ємi постачання у Товариства.
Основними ризиками в дiяльностi Товариства є падіння попиту на х/б продукцію, залежнiсть вiд кредитiв банкiв, сировинної бази, неоднозначна якiсть сировини, висока собiвартiсть продукцiї. Для захисту своєї дiяльностi та нарощення виробничих потужностей, службами підприємства докладається максимум зусиль по збільшенню обсягів виробництва,використовуються методи направлені на оновлення асортименту та поліпшення якості продукції. За 2012 рік вироблено 16 нових видів продукції.
Серед основних проблем хлібопекарної галузi можна назвати такi: зниження попиту на хлібобулочні вироби, в зв'язку iз низькою купівельною спроможністю населення, високий рівень конкуренцiї з боку потужних підприємств оснащених сучасним обладнанням i технологiями; низький рiвень технологічного оснащення хлібозаводів- застаріле обладнання; цінове регулювання зі строни держави на хліб масового споживання; невисокий рівень забезпеченостi сировиною та завантаженостi потужностей; недостатня якiсть сировини;
Основні конкуренти, що діють на ринку хлібобулочних виробів - ТОВ " Сумиторг-партнер", Роменський завод продтоварів, Дубовязівський хлібозавод.
Постійно вивчається потреба населення міста у хлібобулочній продукції,також розробляються відповідні заходи,щодо підвищення конкурентоспроможності продукції.
Перспективнi плани розвитку емiтента полягають у збiльшеннi обсягiв виробництва, по розширенню ринків збуту , покращеннi якостi продукцiї.
За 2012 рік на підприємстві було освоєно інвестицій за рахунок власних коштів на 590,0 тис. грн. Ці капітальні вкладення були використані для придбання машин та обладнання.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Основним видом діяльності підприємства є виробництво хлібобулочних та кондитерських виробів. В даний час на підприємстві виробляється широкий асортимент хлібобулочної продукції в т. ч. хліба - 16 видів, батони та здобні вироби - 33 вида, сухарні вироби - 2 вида, бараночні вироби 3 - вида, кондитерські вироби - 10 видів продукції. Обсяги виробництва хлібобулочної продукції підприємство планує згідно заявок торгівельних організацій. Середньодобовий випуск за 2012 рік складає 13,25 тонн за добу. Коефіцієнт використання виробничих потужностей становить 44,2 %.
Підприємство реалізує продукцію в межах міста Конотоп та Конотопського району.
Основнимиь оптовими споживачами хлібобулочних виробів є : ФОП Антонік А.Д., ФОП Кірей С.В., ТОВ "Фора", ТОВ "АТБ - маркет",ФОП Борисенко О.В., ФОП Ткач К.І., ФОП Назаренко І. М., ФОП Бурдюг О. Г., ФОП Ярмош В.А., ФОП Панченко І.В.,ФОП Заводчикова О.В.
Основною сировиною хлібопекарського виробництва є борошно пшеничне та житнє. Основними постачальниками борошна є: ФОП Андрущенко Н. І, ФОП Придуха О. М., ТОВ "Конотопський елеватор".До допоміжної сировини відносяться всі інші продукти, що використовуються в хлібопеченні, а саме, дріжджі, сіль, цукор, яйця, олія рослинна, маргарин, молоко,солод, патока та ін. Допоміжну сировину постачають: ТОВ "Владлен", ТОВ "Оліус", ТОВ Добробут", ТОВ "Агролайн трейд". Ці постачальники займають бiльше 10% в загальному об"ємi постачання у Товариства.
Основними ризиками в дiяльностi Товариства є падіння попиту на х/б продукцію, залежнiсть вiд кредитiв банкiв, сировинної бази, висока собiвартiсть продукцiї. Для захисту своєї дiяльностi та нарощення виробничих потужностей, службами підприємства докладається максимум зусиль по збільшенню обсягів виробництва,використовуються методи направлені на оновлення асортименту та поліпшення якості продукції. За 2012 рік вироблено 8 нових видів продукції.
Серед основних проблем хлібопекарної галузi можна назвати такi: зниження попиту на хлібобулочні вироби, в зв'язку iз низькою купівельною спроможністю населення, високий рівень конкуренцiї з боку потужних підприємств оснащених сучасним обладнанням i технологiями; низький рiвень технологічного оснащення хлібозаводів - застаріле обладнання; цінове регулювання зі строни держави на хліб масового споживання; невисокий рівень забезпеченостi сировиною та завантаженостi потужностей.
Основні конкуренти, що діють на ринку хлібобулочних виробів - ТОВ "Сумиторг-партнер", Роменський завод продтоварів, Дубовязівський хлібозавод.
Постійно вивчається потреба населення міста у хлібобулочній продукції, також розробляються відповідні заходи щодо підвищення конкурентоспроможності продукції.
За 2012 рік на підприємстві було освоєно інвестицій за рахунок власних коштів на 590,0 тис.грн. Ці капітальні вкладення були використані для придбання машин та обладнання.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основнi засоби знаходяться на територii Товариства.
Планiв щодо значного капiтального будiвництва у плановому перiодi не передбачається.
В товариствi на кiнець звiтного перiоду рахуються основнi засоби первiсною вартiстю 6950 тис. грн. зi зносом 4262 тис. грн., у тому числi: - будинки та споруди на суму 1766 тис. грн., ступiнь зносу 57 %; - машини та обладнання на суму 3185 тис. грн., ступiнь зносу 59.7 %; - транспортнi засоби на суму 1383 тис. грн., ступiнь зносу 65.9%; - iнструменти та iнвентар на суму 36 тис. грн., ступiнь зносу 97.2%. За рiк надiйшло основних фондiв на 590 тис. грн., вибуло - на 11 тис. грн.
Викиди в атмосферу вiд дiяльностi Товариства не перевищують нормативiв. Екологiчних питань, що можуть позначитьсь на використання активiв Товариства немає.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iстотними проблемами, якi впливають на діяльність Товариства: зниження платоспроможностi населення; швидке зростання цін на сировину, енергоносії та інші витрати, що формують собiвартiсть готової продукцiї; вiдсутнiсть стабiльностi у податковому законодавствi; державне регулювання цiнової полiтики в галузi; в цiлому нестабiльнiсть економiки України.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства У 2012 роцік пiдприємство штрафнi санкцiї не сплачувало.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента В дiяльностi емiтента використовувались власнi кошти та позиковi кошти.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але не виконаних договорiв немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) На підприємстві розроблено цілий ряд заходів, спрямованих на автоматизацію і механізацію виробничих процесів. У 2013 році планується придбати спеціалізований автомобіль для перевезення хлібобулочних виробів з меншим енергоємним споживанням паливних ресурсів. Це дасть змогу своєчасно забезпечити торгівельну мережу хлібобулочною продукцією та зменшити споживання паливних ресурсів. У 2013 році планується освоїти нових видів продукції: 5 видів хліба, 9 видів булочних та бараночних виробів.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Дослiдження та розробки в звiтному перiодi емiтентом не проводились.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Товариство участi в судових справах не приймало.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Відсутня