|
Дата розміщення: 16.04.2014
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аудиторська компанiя "АВЕРС" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
35742424 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
40009, Сумська обл., Зарiчний р-н, Суми, пр-т Лушпи, буд.40, кв.59 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
4170, 26.06.2008 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
Аудиторами товариства з обмеженою відповідальністю "Аудиторська компанія "АВЕРС", яка здійснює свою діяльність у відповідності до Закону України "Про аудиторську діяльність" на підставі Свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів №4170 від 26.06.2008 р., проведено аудит прикладеної фінансової звітності Приватного акціонерного товариства "Конотопський хлібокомбінат" , ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України: 00379614.
Місцезнаходження товариства: 41600, Сумська обл., місто Конотоп, вул. Генерала Тхора, 104.
Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність.
Управлінський персонал в особі Голови правління - Повидиш Валентини Федорівни, з правом першого підпису, і головного бухгалтера - Білан Лідії Михайлівни, з правом другого підпису, несе відповідальність за підготовку, складання і достовірне представлення цієї фінансової звітності відповідно до Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та вимог чинного законодавства, які управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки, виконання значних правочинів, стану корпоративного управління, наявність суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягає аудиту та іншою інформацією, невідповідного використання управлінським персоналом припущення про безперервність діяльності Товариства, за достовірність і повноту відображення фактичних фінансово-господарських операцій в регістрах бухгалтерського обліку, а також за достовірність наданих для перевірки первинних документів.
Відповідальність управлінського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрішнього контролю стосовно підготовки та достовірного представлення фінансових звітів на предмет відсутності суттєвих помилок, незалежно від їх причин (шахрайство чи помилка); вибір та застосування належної облікової політики та підготовку облікових оцінок, що є коректними за даних обставин.
Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо названої фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. у відповідності до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, прийнятих Аудиторською палатою України в якості Національних стандартів аудиту, з врахуванням норм Цивільного і Господарського кодексів України, Законів України "Про аудиторську діяльність", "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та у відповідності до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг: 700 "Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності", 705 "Модифiкацiя думки у звіті незалежного аудитора", 706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора", 710 "Порівняльна інформація - відповідні показники і порівняльна фінансова звітність" 720 "Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність", прийнятих рішенням Аудиторської Палати України від 31.03.2011р. №229/7 в якості національних стандартів аудиту, які вимагають дотримання відповідних етичних принципів та щоб планування і проведення аудиту було спрямоване на одержання обґрунтованої впевненості, щодо відсутності у фінансовій звітності суттєвих помилок та викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів стосовно сум та розкриття інформації у фінансовій звітності на підставі судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок помилок та шахрайства. Здійснюючи оцінки цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються підготовки та достовірного представлення фінансової звітності з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають стану контролю, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю товариства.
Проведено оцінку відповідності застосованих облікових політик і прийнятність облікових оцінок, здійснених управлінським персоналом та здійснено оцінку загального подання фінансової звітності.
На нашу думку, результати аудиту є достатньою вагомою підставою для висловлення обґрунтованої думки щодо фінансової звітності.
Опис аудиторської перевірки.
Аудитором проводилась вибіркова перевірка фінансової звітності Приватного акціонерного товариства "Конотопський хлібокомбінат" , що додається і яка включає баланс станом на 31 грудня 2013 року (форма 1), звіт про фінансові результати (форма 2), звіт про рух грошових коштів (форма 3), звіт про власний капітал (форма 4) приміток до річної фінансової звітності (форма 5) за 2013 рік проведено у відповідності до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, прийнятих Аудиторською палатою України в якості Національних стандартів аудиту та "Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)", затверджених рішенням ДКЦПФР № 1360 від 29 вересня 2011 р.
Ми провели аудит відповідно до вимог Закону України "Про аудиторську діяльність", інших законодавчих актів України та згідно Міжнародних Стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг (далі - МСА) Міжнародної федерації бухгалтерів, прийнятих в якості національних стандартів аудиту Рішенням аудиторської палати України № 122 від 18.04.2003року.
Незалежна аудиторська перевірка проведена у відповідності до вимог нормативів аудиту, що діють в Україні, які передбачають, що вона планується i здійснюється з метою збирання достатньої інформації про те, що звіти товариства не містять суттєвих помилок, i складено за ними висновок про його реальний фінансовий стан. Перевірка проведена вибірково на пiдставi пред'явлених документів з Голови правління - Повидиш Валентини Федорівни і головного бухгалтера - Білан Лідії Михайлівни.
Аудитором визначений розмір суттєвості для аналізу помилок на рівні 234,3 тис. грн., та суттєвості статей фінансових звітів на рiвнi 5% від валюти балансу станом 31 грудня 2013 року.
Нами були виконані процедури аудиту згідно вимог МСА 500 "Аудиторські докази", що відповідають меті отримання достатніх і прийнятних аудиторських доказів. У процесі виконання аудиторських процедур ми звернули увагу на доречність та достовірність інформації, що використовується нами як аудиторські докази. Аудиторські докази необхідні нам для обґрунтування аудиторської думки та звіту. За своїм характером докази є сукупними і отримувались нами в основному за допомогою аудиторських процедур, які виконувались в процесі аудиту.
У своїй роботі аудитор використовував принцип вибіркової перевірки. Під час перевірки до уваги бралися тільки суттєві викривлення. Планування і проведення аудиту було спрямоване на одержання розумних підтверджень щодо відсутності у фінансовій звітності суттєвих помилок. Дослідження здійснювалось шляхом тестування доказів на обґрунтування сум та інформації, розкритих у фінансовій звітності, а також оцінка відповідності застосованих принципів обліку нормативним вимогам, щодо організації бухгалтерського обліку і звітності в Україні, чинним протягу періоду перевірки.
Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядав заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб'єктом господарювання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності.
Метою проведення аудиторської перевірки фінансової звітності є надання аудиторові можливості висловити думку стосовно того, чи складена фінансова звітність в усіх суттєвих аспектах згідно з визначеною концептуальною основою фінансової звітності.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки.
Концептуальною основою фінансової звітності, яку використано для підготовки фінансової звітності, є законодавство України.
Часові рамки призначення аудитора є такими, що він не мав змоги спостерігати за інвентаризацією фізичних запасів, вказану процедуру виконувала інвентаризаційна комісія Товариства, якій ми висловлюємо довіру, згідно вимог МСА. Нами були виконані процедури, які обґрунтовують думку, що ці активи та зобов'язання наявні.
На думку аудитора, отримані аудиторські докази є достатньою та відповідною основою для висловлення умовно-позитивної аудиторської думки, за виключенням вищевказаних зауважень, про відповідність дійсного фінансового стану результатів діяльності Товариства за 2013 рік.
Умовно-позитивна думка.
На нашу думку, за винятком впливу на фінансові звіти питань, які відображені вище, фінансова звітність справедливо і достовірно відображає в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан товариства станом на 31 грудня 2013 р., результат діяльності за 2013 рік, і складена відповідно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-ХІУ і Положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Вiдповiдно до сформованих планів обсягів діяльності поточного року товариство має намір продовжувати свою діяльність на безперервній основі.
ЗВІТ ЩОДО ВИМОГ ІНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ ТА НОРМАТИВНИХ АКТІВ
Цей розділ аудиторського висновку підготовлено відповідно до Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики), затверджених рішенням ДКЦПФР №1360 від 29 вересня 2011 р., зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2011 р. за №1358/20096.
Відповідність вартості чистих активів вимогам чинного законодавства.
Аудитором був проведений аналіз наведеного у річному звіті емітентом розрахунку вартості чистих активів вимогам законодавства, а саме статті 155 "Статутний капітал акціонерного товариства" Цивільного кодексу України, зокрема, п. 3: "Якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство підлягає ліквідації".
Різниця між розрахунковою вартістю чистих активів і статутним капіталом, яка розрахована з використанням "Методичних рекомендацій щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств (схвалені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 листопада 2004р. № 485), становить + 3686 тис. грн. Різниця між розрахунковою вартістю чистих активів та скоригованим статутним капіталом становить + 3686 тис. грн.
Вартість чистих активів акціонерного товариства більша від статутного капіталу. Вимоги п.3 ст. 155 Цивільного кодексу України дотримуються.
Наявність суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю (МСА 720 "Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність".
Суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю не встановлено.
Виконання значних правочинів (10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності) відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства".
Згідно рішення наглядової ради ПрАТ "Конотопський хлібокомбінат" від 21.02.2013 року, протокол засідання №2, було затверджене вчинення Товариством значних правочинів, ринкова вартість майна або послуг, що є їх предметом від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними річної фінансової звітності Товариства за 2013 рік:
- з покупцем ТОВ "АТБ-Маркет" на поставку хлібобулочних виробів;
- з постачальником ФОП Андрущенко Н.І. на поставку борошна;
- з постачальником ФОП Придуха О.М. на поставку борошна;
- з постачальником ТОВ "Конотопський елеватор" на поставку борошна;
- з постачальником Аграрний фонд на поставку борошна;
- з постачальником ТОВ "Опіус" на поставку допоміжної сировини;
- з постачальником ПАТ "Сумигаз" на постачання природного газу;
- з постачальником ПАТ "Сумиобленерго" на постачання електроенергії;
- з постачальником ТОВ "Авіас" на поставку бензину та газу скрапленого.
Згідно рішення наглядової ради ПрАТ "Конотопський хлібокомбінат" від 05.07.2013 року, протокол засідання №4, було надано згоду на збільшення ліміту кредитної лінії в ПАТ "Акціонерний банк "Експрес - Банк" на 150 тис.грн. до попереднього рівня в розмірі 300 тис.грн. строком на 12 місяців зі сплатою 20,5% річних для придбання основних засобів та сировини, паливо - мастильних матеріалів, запчастин, виплату заробітної плати, відрахувань від заробітної плати, сплату податків та обов'язкових платежів до фондів, придбання обладнання та його монтаж
Аудитор виконав процедури на відповідність законодавству у частині вимог Закону до здійснення значних правочинів. На підставі наданих до аудиторської перевірки документів ми можемо зробити висновок, що Товариство дотримувалось вимог законодавства щодо виконання значних правочинів.
Стан корпоративного управління, у тому числі стан внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства".
Наявність своєчасної, достовірної та вичерпної інформації про товариство є важливою умовою для здійснення акціонерами та потенційними інвесторами об'єктивної оцінки фінансово-економічного стану товариства та для прийняття ними виважених рішень щодо придбання або відчуження цінних паперів, а також голосування на загальних зборах акціонерів. Розкриття інформації про товариство є необхідною передумовою довіри до товариства з боку інвесторів та сприяє залученню капіталу. Розкриття інформації має велике значення для підвищення ефективності діяльності самого товариства, оскільки повна та достовірна інформація надає можливість керівництву об'єктивно оцінити досягнення товариства та розробити стратегію його подальшого розвитку.
Виконанням аудиторських процедур щодо стану корпоративного управління, в т.ч. внутрішнього контролю, з метою отримання доказів відповідності нормам Закону України "Про акціонерні товариства" системи корпоративного управління товариства та подання інформації про стан корпоративного управління встановлено, що:
Органи управління товариства сформовані відповідно до внутрішніх положень та Статуту товариства, які затверджені загальними зборами акціонерів.
В звітному періоді управління товариством здійснювалось загальними зборами акціонерів, наглядовою радою та правлінням товариства.
Внутрішній контроль за діяльністю товариства здійснювався ревізором.
Результати виконаних процедур щодо стану корпоративного управління дають вагому підставу висловити думку, що прийнята та функціонуюча система корпоративного управління відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства".
Інформація про стан корпоративного управління, яка наведена у річному звіті емітента, складена відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого НКЦПФР №2826 від 03.12.2013 року.
Ідентифікації та оцінки аудитором ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства (МСА 240 "Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності").
Проведені аудиторські процедури, які відповідають ідентифікації та оцінці ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства не встановили.
Основні відомості про аудиторську фірму.
Найменування: Товариство з обмеженою відповідальністю "Аудиторська компанія "Аверс" (далі - ТОВ "Аудиторська компанія "Аверс"). Ідентифікаційний код ЄДР 35742424. Запис в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб № 16321020000006489 про реєстрацію підприємства внесено Виконавчим комітетом Сумської міської ради 14.04.2008 р. Свідоцтво про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів від 26.06.2008 р . № 4170, термін чинності Свідоцтва продовжено до 30.05.2018 р..
Місце знаходження аудиторської фірми: м. Суми, проспект М.Лушпи 40 оф. 59. Телефон , 0504071135.
Основні відомості про умови договору про проведення аудиту
Згідно з договором № 145 від 14.02.2014 р. ТОВ "Аудиторська компанія "Аверс" провела аудит фінансової звітності ПрАТ"Конотопський хлібокомбінат" станом на 31.12.2013 р. Аудиторська перевірка товариства проводилась в період з 14.02.2014 р. по 14.04.2014 р. д/н д/н д/н |
|